Echipa

Serafim-Eduard Ilcu

Optimist, dinamic, oricând pregătit să fac față la situații noi. În timpul anilor de studiu m-am dedicat în totalitate să descopăr tainele acestei meserii. Practica am făcut-o la Spitalul Sf. Sava din Iași, apoi am continuat să lucrez la Spitalul Providența ca asistent medical BFK. În prezent lucrez ca maseur și kinetoterapeut la Asociația Postului Terapeutic. Mă perfecționez continuu prin cursuri de formare profesională, participare la conferințe în domeniu și prin documentare proprie.

Educație și formare:

2016-2019: Școala Postliceală Sanitară Grigore Ghica-Voda – Iași, specializarea balneofiziokinetoterapie

Experiență de muncă:

– 2021 – prezent: maseur, kinetoterapeut la Asociația Postului Terapeutic;
– 2019 – 2020: Practică fizioterapie Spital Providența, Iași – profesare pe aparate BTL, magnetodiaflux, drenaj limfatic și lasere de înaltă intensitate;
-2017-2019: Practică fizioterapie și masaj Spital Sf. Sava, Iași.